Duokomp Kalkulatory
Płace · Odsetki · Amortyzacja · Waluty · Podróże
Zobacz nasz profil na Facebooku
Aktualna wersja 2.4

DuoKomp Kalkulatory - Dokumentacja

Rozdział 5.
KORZYSTANIE Z PROGRAMU

Spis treści  

Kalkulatory dla Windows

DuoKomp Kalkulatory są w istocie pakietem wielu technicznie rzecz biorąc samodzielnych aplikacji. Każdy kalkulator ma bowiem swój plik wykonywalny i może być uruchamiany niezależnie od innych komponentów. Taki model korzystania z pakietu jest wykorzystywany zwłaszcza w sytuacjach, gdy Kalkulatory dołączone są jako narzędzia uzupełniające do innych rozwiązań, takich jak: program do faktur, program do osbługi sprzedaży i magazynu oraz program do podatkowej księgi przychodów i rozchodów (pkpir). Wówczas uruchomienie wybranego kalkulatora wymaga kliknięcia odpowiedniej pozycji w menu programu nadrzędnego.

Kalkulatory dla Windows - uruchamianie z menu programu nadrzędnego

Dla wygody użytkowników pakietu rozpowszechnianego samodzielnie wprowadzony został jednak dodatkowy komponent w postaci aplikacji startowej. Nie jest ona niczym innym jak prostym interfejsem pozwalającym uruchomić każdy kalkulator wchodzący w skład pakietu. Dodatkowo zamknięcie aplikacji startowej powoduje również zamknięcie poszczególnych ewentualnie otwartych kalkulatorów. Skrót do programu jaki tworzony jest podczas jego instalacji na pulpicie i w Menu Start jest skrótem właśnie do aplikacji startowej.

Kalkulatory dla Windows - okno aplikacji startowej

Kalkulatory on-line

Kalkulatory on-line stanowią pakiet apletów dostępnych zawsze na stronie http://www.duokomp.pl/programs/kalkulatory/wersja_online.

Spis treści  Do góry